UKR | ENG

СТРАХУВАННЯ ВАНТАЖІВ

Страховий продукт «Страхування вантажів»

Пропозиція за даним страховим продуктом надається індивідуально, в залежності від об’єкту страхування, території дії тощо. Цей страховий продукт за правовою природою та типом страхового/вих продуктів є продуктом з індивідуальними умовами, розробленими для Страхувальників з врахуванням їх потреб у страхуванні для забезпечення ведення основної діяльності (досягнення бізнес цілей), який пропонується Страховиком орієнтуючись на гнучкість індивідуальних умов та сервісів з індивідуальним андерайтинговим котируванням.

Об’єкт страхування

Об’єктом страхування за Договором страхування є майно на праві володіння, користування і розпорядження майном, що перевозиться видом транспорту, зазначеним у Договорі страхування, включаючи вантаж, багаж (вантажобагаж)

Страхові ризики та обмеження страхування

Страховим ризиком є пошкодження, знищення або втрата вантажу, що перевозиться будь-яким видом транспорту, що сталися внаслідок таких страхових випадків:

Опція А «З відповідальністю за всі ризики»:

– збитки від пошкодження, повної загибелі або втрати всього або частини застрахованого вантажу, що стались з будь якої причини, за виключенням випадків, визначених у в Договорі страхування, та на умовах, визначених Договором страхування;

– збитки, витрати та внески по загальній аварії з метою врятування вантажу, що перевозиться морським транспортом;

– усі необхідні і доцільно здійснені витрати по рятуванню (спасінню) вантажу, а також по зменшенню або визначенню розміру збитку, якщо збиток відшкодовується за умовами Договору, але не більше 10 % від страхової суми.

Опція В «3 відповідальністю за часткову аварію»:

збитки від пошкодження, повної загибелі або втрати всього або частини застрахованого вантажу, що стались внаслідок:

а) пожежі або вибуху; землетрусу, виверження вулкану чи удару блискавки;

б) посадки судна на мілину, викиду судна на берег, перевертання судна або у випадку, коли судно тоне;

в) перевертання або сходження з колій транспортного засобу під час наземного транспортування;

г) зіткнення судна або транспортного засобу з будь-яким об’єктом, за винятком контакту з водою;

ґ) авіаційної події при повітряному перевезенні, включаючи падіння літака, невдалу посадку;

д) розвантаження судна в порту в результаті аварії;

е) обґрунтованого викидання вантажу за борт (з метою спасіння судна або вантажу) чи змиву за борт;

є) проникнення морської, озерної чи річкової води у судно, транспортний засіб, контейнер.

– повний збиток будь-якого цілого місця вантажу в результаті втрати, змиву чи падіння під час завантаження на чи розвантаження з судна чи транспортного засобу;

– збитки, витрати та внески по загальній аварії з метою врятування вантажу, що перевозиться морським транспортом;

– усі необхідні і доцільно здійснені витрати по рятуванню (спасінню) вантажу, а також по зменшенню або визначенню розміру збитку, якщо збиток відшкодовується за умовами Договору, але не більше 10 % від страхової суми.

Опція С «Без відповідальності за пошкодження, крім випадків аварії»:

– збитки від пошкодження, повної загибелі або втрати всього або частини застрахованого вантажу, що стались внаслідок:

а) пожежі або вибуху;

б) посадки судна на мілину, викиду судна на берег, перевертання судна або у випадку, коли судно тоне;

в) перевертання або сходження з колій транспортного засобу під час наземного транспортування;

г) зіткнення судна або транспортного засобу з будь-яким об’єктом, за винятком контакту з водою;

ґ) авіаційної події при повітряному перевезенні, включаючи падіння літака, невдалу посадку;

д) розвантаження судна в порту в результаті аварії;

е) обґрунтованого викидання вантажу за борт (з метою спасіння судна або вантажу).

– збитки, витрати та внески по загальній аварії з метою врятування вантажу, що перевозиться морським транспортом;

– усі необхідні і доцільно здійснені витрати по рятуванню (спасінню) вантажу та/або багажу, а також по зменшенню або визначенню розміру збитку, якщо збиток відшкодовується за умовами Договору, але не більше 10 % від страхової суми.

Додаткові страхові опції:

– Додаткова опція «З покриттям проміжного (складського) зберігання». За умовами цієї додаткової опції відшкодуванню підлягають збитки від знищення, пошкодження чи втрати Вантажу або його частини, які настали внаслідок ризиків, застрахованих по Договору страхування, однак за умови, що такі ризики настали протягом проміжного (складського) зберігання Вантажу.

– Додаткова опція «З покриттям зберігання в морському порту (аеропорту), що є кінцевим пунктом призначення». За умовами цієї додаткової опції відшкодуванню Страховиком підлягають збитки від знищення, пошкодження чи втрати Вантажу або його частини, які настали внаслідок ризиків, застрахованих за Договором страхування, однак за умови, що такі ризики настали протягом зберігання Вантажу в морському порту (аеропорту), що є кінцевим пунктом призначення.

Договір страхування може передбачати будь-які поєднання страхових ризиків (опцій страхування) з додатковими опціями страхування. Конкретний перелік страхових випадків вказується в Договорі страхування.

Не підлягають страхуванню:

– грошові кошти, готівка у будь-якій валюті, платіжні картки, засоби платежу у будь-якій формі, акції, облігації та інші цінні папери, акти, свідоцтва про право власності або грошові зобов`язання, акцизні марки і т.п.;

– коштовні метали у злитках та коштовне каміння, вироби з коштовних металів, коштовних та напівкоштовних каменів, ювелірні вироби, прикраси та подібне майно;

– твори мистецтва, пам`ятники архітектури, антикваріат, колекції, колекційні речі, марки, монети, грошові знаки, малюнки, картини, скульптури, старовинні транспортні засоби тощо; – тварини, птахи, риби та інші живі істоти.

 

Мінімальний та максимальний розміри страхової суми (ліміт відповідальності)

Страхова сума може бути встановлена по окремому об`єкту страхування, страховому випадку, групі страхових випадків, Договору страхування в цілому, на одну відправку вантажу, на один транспортний засіб, на якому перевозиться вантаж, та ін.

Підставою для визначення страхової суми за кожним об`єктом страхування на дату укладання Договору страхування є дійсна вартість вантажу.

 Мінімальний та максимальний розміри страхової премії та/або страхового тарифу

Мінімальний страховий тариф становить 0,06% від страхової суми, максимальний страховий тариф становить 5%

Страхова премія визначається шляхом помноження страхової суми та страхового тарифу.

Вид, мінімальний та максимальний розміри франшизи (за наявності)

Безумовна франшиза встановлюється за кожним окремим договором та може бути встановлена у вигляді визначеного відсотку від страхової суми, визначеної абсолютної суми

Територія та строк дії договору страхування (включаючи інформацію про порядок вступу його в дію та період(и) страхування (за наявності))

Територією дії Договору страхування є територія (країна, місто, маршрут, місце зберігання тощо), що зазначена в Договорі страхування. Договором страхування може бути передбачено обмеження щодо певних маршрутів перевезення або щодо строку знаходження Вантажу на певних територіях, або щодо виключення певних ризиків на таких територіях (маршрутах) та порядок застосування таких обмежень. Дія Договору страхування може поширюватись на перевантаження та перевалки, які здійснені протягом перевезення Вантажу із пункту відправлення в пункт призначення (зазначені у Договорі страхування).

Строк дії Договору зазанчається в Договорі страхування. Договором страхування можуть бути передбачені часові обмеження щодо дії страхового захисту за Договором страхування (періоди страхування) в межах загального строку дії Договору страхування.

Договір страхування вступає в дію в строки, зазначені в Договорі, але не раніше 00 годин 00 хвилин за київським часом дня, наступного за днем надходження страхової премії в повному розмірі на поточний рахунок Страховика або через інші платіжні системи, дозволені законодавством України і які запроваджені у Страховика.

 

Винятки із страхових випадків та підстави для відмови у здійсненні страхових виплат

До страхових випадків не відносяться:

-випадки, коли пошкодження або повна загибель всього або частини застрахованого вантажу сталися внаслідок умислу або грубої необережності Страхувальника або Вигодонабувача, або їх представників, а також внаслідок порушення будь-ким з них встановлених правил перевезення, пересилки і збереження вантажів. В межах та для цілей цього пункту, під грубою необережністю Сторони розуміють – дії, які особа вчинила ненавмисно, хоча передбачала можливість настання небезпечних наслідків своїх дій або бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення, або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити;

-пошкодження або повна загибель всього або частини застрахованого вантажу внаслідок різного роду воєнних дій або військових заходів та їх наслідків, піратських дій, а також внаслідок громадянської війни, народних заворушень і страйків, конфіскації, реквізиції, арешту або знищення вантажів на вимогу військової та цивільної влади, заборони пересування чи затримання, їх наслідками та будь-якими спробами таких дій, незалежно від того чи визнані вони військовими операціями чи ні; терористичних актів, якими визнаються діяння, що полягають у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, майна, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я ні в чому не винних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей, що виражаються у формі застосування зброї або загрози її застосування, вчинення вибуху, підпалу чи інших дій, незалежно від того, чи кваліфікований він як терористичний акт компетентними органами держави. Це виключення також виключає збиток, пошкодження, витрати і видатки будь-якого типу, які прямо чи опосередковано спричинені, сталися в результаті або у зв’язку з будь-якою дією, що проводилась в ході контролю, запобігання, придушення, або будь-яким іншим чином пов’язаною з актом тероризму. Якщо Страховик стверджує, що внаслідок дії цього виключення будь-який збиток, пошкодження, витрати і видатки не є застрахованими за Договором страхування, зобов’язання доказу зворотного покладається на Страхувальника;

-пошкодження або повна загибель всього або частини застрахованого вантажу внаслідок прямої або побічної дії атомного вибуху, радіації або радіоактивного зараження, пов’язаних з будь-яким застосуванням атомної енергії та використанням матеріалів, що розщеплюються, будь-якої хімічної, біологічної, біохімічної або електромагнітної зброї;

-випадки використання або експлуатації в якості засобу заподіяння шкоди будь-якого комп’ютера, комп’ютерної системи, комп’ютерного програмного забезпечення, комп’ютерного вірусу або процесу, чи інших електронних систем;

-пошкодження або повна загибель всього або частини застрахованого вантажу внаслідок невідповідної упаковки, укладки, кріплення, упакування, закупорювання, маркування вантажів з порушенням стандартів та/або технічних умов, відправлення вантажів у пошкодженому стані;

-пошкодження або повна загибель всього або частини застрахованого вантажу внаслідок впливу температури, вологості, трюмного, складського чи багажного повітря або особливих властивостей і природних якостей вантажу, враховуючи усушку, норму бою, знос тощо, граничне розходження визначення маси вантажу, пліснява, гниття, бродіння, корозія, розпорошення, розмивання, окислення, зміна кольору та/або запаху, самозаймання тощо;

-пошкодження вантажу хробаками, гризунами та комахами;

-пошкодження або повна загибель всього або частини застрахованого вантажу внаслідок безпосередньої затримки його доставки, падіння цін; не відшкодовуються також непрямі збитки за виключенням збитків по загальній аварії;

-пошкодження або повна загибель всього або частини застрахованого вантажу внаслідок вогню або вибуху внаслідок завантаження з відома Страхувальника, Вигодонабувача або їх представників, але без відома Страховика, речовин та предметів, вибухонебезпечних та здатних до самозаймання;

-пошкодження або повна загибель всього або частини застрахованого вантажу внаслідок немореходності судна, ліхтера чи баржі або іншого перевізного засобу, а також непридатності судна, ліхтера чи баржі, контейнерів, інших перевізних засобів для безпечного перевезення застрахованого вантажу;

-недостачі вантажу при цілісності зовнішньої упаковки;

-пошкодження або загибель всього або частини застрахованого вантажу внаслідок несправності/поломки рефрежираторного (холодильного) обладнання;

-випадки коли пошкодження, загибель або нестача ватажу стались внаслідок зникнення транспортного засобу, що перевозить такий вантаж. Під зникненням транспортного засобу Сторони розуміють не прибуття транспортного засобу, в який був завантажено вантаж, у пункт призначення через 30 днів з дати його завантаження в пункті відправлення. Страховик може переглянути своє рішення прийняте по даному випадку, в разі якщо протягом 60 днів з дати повідомлення Страховика про дану подію транспортний засіб, що здійснював перевезення, було знайдено, за умови, що відповідним особам компанії-перевізника (власника/орендаря транспортного засобу) не пред’явлено обвинувачення і не визнано винними у вчиненні неправомірних дій, направлених на незаконне заволодіння, знищення або пошкодження вантажу;

-випадки, пов’язані з наявністю вм’ятин, подряпин, відколів фарби (якщо вони не є наслідком пошкоджень, які були нанесені вантажу та упаковці під час транспортування та/або завантаження/розвантаження);

-електричні та механічні неполадки (якщо вони не є наслідком пошкоджень, які були нанесені вантажу та упаковці під час транспортування та/або завантаження/розвантаження);

-випадки, пов’язані з нестачею вантажу при відсутності слідів проникнення в вантажний відсік транспортного засобу (або контейнер) при цілісності пломб вантажовідправника та/або митних органів;

-випадки недоставки/затримки доставки вантажу, причиною якої є арешт/конфіскація/експропріація/тимчасове вилучення вантажу;

-випадки загибелі/пошкодження/втрати/недостачі вантажу, прямо або опосередковано пов’язаних з шахрайськими діями Страхувальника/Вигодонабувача/інших учасників реалізації угоди про перевезення/транспортного оператора/інших третіх осіб. Під шахрайством розуміється заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману чи зловживання довірою (згідно із ст. 190 Кримінального кодексу України);

-випадки передачі вантажу експортером/відправником неналежній особі;

-Страховик не відшкодовує будь-які збитки та не здійснює будь-які виплати згідно з умовами Договору страхування, якщо такі відшкодування або виплати у будь-якій мірі порушують або суперечать будь-яким нормам, заборонам або вимогам Організації Об’єднаних Націй, нормам або законодавству Європейського Союзу, Федеративної Республіки Німеччини, Швейцарської Конфедерації, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії або Сполучених Штатів Америки щодо застосування торгових або економічних санкцій та / або будь-яких інших національних економічних або торгових законів або нормативних актів.

Умовами Договору страхування можуть передбачатись індивідуальні умови щодо покриття/не покриття страхуванням певних збитків, пошкоджень, втрат, ушкоджень.

Умови Договору страхування можуть уточнювати (конкретизувати) певні події, що є винятками із Страхових випадків та обмеження страхування.

Підставами для відмови Страховика у здійсненні страхової виплати є:

-навмисні дії Страхувальника або особи, на користь якої укладений Договір страхування, спрямовані на настання страхового випадку, крім дій, вчинених у стані крайньої необхідності або необхідної оборони, або випадків, визначених законом чи міжнародними звичаями;

-вчинення Страхувальником або особою, на користь якої укладений Договір страхування, умисного кримінального правопорушення, що призвело до настання страхового випадку;

-подання Страхувальником неправдивих відомостей про об’єкт страхування, обставини, що мають істотне значення для оцінки страхового ризику, або про факт настання страхового випадку;

-несвоєчасне повідомлення Страхувальником про настання страхового випадку без поважних причин або невиконання інших обов’язків, визначених Договором страхування або законодавством, якщо це призвело до неможливості Страховика встановити факт, причини та обставини настання страхового випадку або розмір заподіяної шкоди (збитків);

-невиконання Страхувальником будь-якого із обов’язків, покладених на нього Загальними умовами страхового продукту та/або Договором страхування;

-настання страхового випадку внаслідок причин, які є виключенням страхових випадків та (або) обмеженням страхування;

-неприйняття заходів до рятування та збереженню вантажу;

-інші випадки, передбачені законом та умовами Договору страхування.

Ліміти відповідальності страховика за окремим об’єктом страхування, страховим ризиком та/або страховим випадком, групою страхових ризиків та/або страхових випадків (за наявності), іншими складовими страхового продукту

– усі необхідні і доцільно здійснені витрати по рятуванню (спасінню) вантажу, а також по зменшенню або визначенню розміру збитку, якщо збиток відшкодовується за умовами Договору, але не більше 10 % від страхової суми.

Порядок розрахунку та умови здійснення страхових виплат

Для встановлення причин, наслідків, обставин настання Події, прийняття рішення про здійснення страхової виплати або відмову в здійсненні виплати та визначення її розміру, Страхувальник зобов’язаний надати Страховикові такі документи, оформлені відповідно до вимог чинного законодавства України:

-Заява про Подію за формою, встановленою Страховиком;

-Заява на страхову виплату за формою, встановленою Страховиком;

-для доказу майнового інтересу: коносаменти, залізничні накладні, авіанакладні, товарно-транспортні накладні та інші перевізні та товаросупроводжувальні документи, торгівельні контракти, договори купівлі-продажу, фактури і рахунки, якщо за змістом цих документів Страхувальник має право розпоряджатися вантажами; при страхуванні фрахту – чартер-партії і коносаменти;

-для доказу наявності страхового випадку:

-по морським перевезенням: морський протест, виписка з судового журналу, акт регістру, акт диспашера про загальну аварію, відомість про розвантаження судна, сюрвейерський акт;

-по залізничним перевезенням: акт загальної форми, комерційний акт, залізнична накладна з відміткою про отримані пошкодження, сюрвейерський акт;

-по наземним перевезенням за необхідністю документи компетентних органів про обставини настання Події в залежності від характеру та обставин  настання Події: офіційні документи уповноважених державних органів, що встановлюють факт настання дорожньо-транспортної пригоди, незаконного заволодіння або іншої протиправної дії, пожежі (довідки, акти, протоколи, постанови, рішення, схеми, пояснення тощо); сюрвейерський акт, акт огляду аварійним комісаром, письмові пояснення водія транспортного засобу, товарно-транспортна накладна з відміткою про подію, що відбулась,;

-по авіаперевезенням: комерційний акт, авіанакладна з відміткою про подію, що відбулась;

-у разі втрати, пошкодження або знищення вантажу внаслідок крадіжки, грабежу, розбою, навмисного пошкодження вантажу внаслідок протиправних дій третіх осіб – документ про початок розслідування у кримінальній справі або про закриття кримінального провадження та інші матеріали по справі та/або інший документ компетентних органів держави, на території якої настала подія, про факт скоєння злочину та/або результати його розслідування;

-у разі пошкодження або знищення вантажу внаслідок пожежі, стихійного лиха – відповідний документ компетентних органів держави, де сталася пожежа, яка підтверджує факт пожежі та визначає її причини/ймовірні причини;

-документ, що підтверджує факт псування, втрати або пошкодження вантажу, складений у формі та в порядку, які передбачені законом країни, де мало місце пошкодження вантажу, комерційний акт; акт загальної форми; акт про пошкодження контейнера; акт про псування або пошкодження вантажу чи упаковки; акт про невідповідність між найменуванням, масою і кількістю місць вантажу в натурі і тими даними, які зазначені у товарно-транспортній накладній; акт про порушення або відсутність пломб на кузові транспортного засобу або контейнері тощо;

-транспортний документ (накладна, коносамент тощо) з відміткою про нестачу чи пошкодження вантажу або відміткою про складання акту;

-документи, які підтверджують вартість застрахованого вантажу на дату укладання Договору страхування;

-документи, які підтверджують вартість пошкодженого вантажу – рахунок – фактура, специфікація, калькуляція фірми – виробника, угода купівлі-продажу, тощо;

-документи, що необхідні для реалізації права вимоги до особи, відповідальної за заподіяні збитки (на вимогу Страховика), документи (письмові докази), які підтверджують факт пред’явлення претензії до перевізника/експедитора/зберігача а також копія такої претензії та всіх документів, що до неї додавались, тощо;

-документи, які підтверджують факт та розмір отриманого Страхувальником (Вигодонабувачем) відшкодування збитків від третіх осіб у будь-якій формі (в грошовій, в формі виконаних робіт чи зобов’язань по їх виконанню, надання послуг чи зобов’язань про їх надання тощо);

-для підтвердження факту настання страхового випадку, розміру збитків, витрат та внесків по загальній аварії: морський протест (акт про морський протест, засвідчений нотаріально); виписка з судового журналу; акт диспашера про загальну аварію; розрахунок по розподілу загальної аварії (диспаша); засвідчені диспашером копії матеріалів, на підставі яких складалась диспаша; довідка диспашера про те, що диспаша не скасована і не змінена судом; інші документи, які складені відповідно до законодавства держави, в порту якої судно закінчило рейс після події, що спричинила загальну аварію, або відповідно до законодавства, передбаченого угодою сторін перевезення (договором перевезення);

-у разі пропажі судна або іншого перевізного засобу, контейнера без вісті: достовірні свідоцтва про час його виходу з місця відправлення, а також про неприбуття його до місця призначення у строк, встановлений для визнання судна або перевізного засобу, контейнера зниклим безвісти; документи, які містять достовірну інформацію, яка надходила під час руху вищенаведених транспортних засобів; документи, складені компетентними органами про проведення пошуку або розслідування зникнення вищенаведених транспортних засобів безвісті;

-для доказу розміру збитку, завданого в результаті настання страхового випадку: акти огляду вантажу аварійним комісаром, акти експертизи, оцінки та інші документи, складені відповідно до законів та звичаїв того місця, де визначається збиток; підтверджуючі документи на здійснені витрати, рахунки по збитку;

-документи, що відповідно до чинного законодавства України дозволяють ідентифікувати особу одержувача страхової виплати та  підтверджують право на отримання страхової виплати;

-інші документи на письмовий запит Страховика щодо факту, обставин  та причин настання страхового випадку, розміру збитку, майнового інтересу особи, що є одержувачем страхової виплати, в тому числі документи, необхідні для здійснення Страховиком права вимоги до особи, відповідальної за заподіяні збитки.

Розмір збитків, яких зазнав Страхувальник (Вигодонабувач) при настанні страхового випадку внаслідок втрати або пошкодження застрахованого вантажу, визначається Страховиком наступним чином:

-при повній загибелі всього вантажу чи його частини – у розмірі дійсної вартості всього вантажу, або у розмірі дійсної вартості тієї частини вантажу, що загинула (була втрачена) за вирахуванням, вартості залишків застрахованого вантажу, придатних для подальшого використання або реалізації;

-при частковому пошкодженні всього вантажу чи його частини – у розмірі, що зазначено в підпунктах а) або б) цього пункту за вирахуванням вартості залишків застрахованого вантажу (використовується менша з величин):

а) у розмірі різниці між дійсною вартістю вантажу до пошкодження та фактичною вартістю пошкодженого вантажу після пошкодження; або

б) у розмірі витрат на відновлення пошкодженого вантажу. До складу витрат на відновлення пошкодженого вантажу належать витрати на придбання матеріалів, запасних частин для ремонту, на оплату ремонтних робіт, доставку вантажу до місця проведення ремонтних робіт та доставку запасних частин та матеріалів. Із витрат на відновлення вантажу вираховується вартість залишків, придатних для подальшого використання або реалізації (запасних частин, деталей, тощо) або реалізації, що підлягають заміні під час ремонту;

-при втраті (викраденні, недостачі) всього вантажу чи його частини (використовується менша з величин):

а) у розмірі дійсної вартості вантажу або втраченої його частини; або

б) у розмірі витрат на придбання (заміщення) цілого або частини вантажу, що аналогічні втраченим.

Розрахунок розміру збитку щодо вантажу, який в минулому (до прийняття до перевезення) вже використовувався та був прийнятий до перевезення свідомо у вживаному стані, здійснюється з вирахуванням зносу, який визначається на підставі експертного висновку, складеного спеціалізованою організацією (сертифікованим експертом).

Протягом 30-ти (тридцяти) робочих днів з дня отримання всіх належним чином оформлених документів, що підтверджують настання страхового випадку, розмір збитків та необхідні для здійснення страхової виплати, Страховик:

-приймає рішення про здійснення страхової виплати шляхом складання Страхового акту за визначеною Страховиком формою та протягом 10-ти (десяти) робочих днів з дня складання Страхового акту здійснює страхову виплату шляхом перерахування суми страхової виплати на  рахунок одержувача страхової виплати;

-приймає обґрунтоване рішення про відмову у здійсненні страхової виплати та письмово повідомляє одержувача страхової виплати про прийняття рішення про відмову з обґрунтуванням причин протягом 10-ти (десяти) робочих днів з дня прийняття такого рішення;

-приймає обґрунтоване рішення про відстрочення прийняття рішення про здійснення або відмову у здійсненні страхової виплати та письмово повідомляє одержувача страхової виплати про прийняття такого рішення протягом 10-ти (десяти) робочих днів з дня такого прийняття;

У разі виникнення спорів між Сторонами щодо причин та розміру збитків, кожна із Сторін має право вимагати проведення незалежної експертизи за рахунок Сторони, яка вимагає проведення такої експертизи. У разі визнання Події страховим випадком, Страхувальнику відшкодовується оплачена вартість експертизи в межах страхової суми.

Страховик має право відстрочити прийняття рішення про здійснення або відмову в здійсненні страхової виплати якщо:

-у Страховика виникли сумніви відносно достовірності наданих Страхувальником відомостей і документів. Строк прийняття рішення про здійснення страхової виплати (відмову у  здійсненні) продовжується на період отримання Страховиком необхідних підтверджувальних документів від організацій, підприємств та установ, які володіють необхідною інформацією, але цей строк не може перевищувати 90-то (дев’яносто) календарних днів з дня отримання всіх необхідних документів і  відомостей про обставини, причини настання страхового випадку;

-на підставі наданих документів неможливо встановити обставини, причини настання страхового випадку та розмір страхової виплати. У такому випадку Страховик має право призначити розслідування або експертизу у незалежного фахівця (експерта), який відповідно до законодавства України має належні повноваження, з метою встановлення обставин, причин настання страхового випадку та розміру страхової виплати. При цьому Страховик приймає рішення про здійснення або відмову в здійсненні страхової виплати не пізніше 15-ти (п’ятнадцяти) робочих днів після отримання Страховиком остаточних результатів такого розслідування або експертизи, але цей строк не може перевищувати 90 (дев’яносто) календарних днів з дня отримання всіх необхідних документів відомостей про обставини, причини настання страхового випадку;

-органом державної влади, уповноваженим розпочати досудове розслідування, щодо події, що може бути визнана страховим випадком, було розпочате досудове розслідування, протягом здійснення якого Страхувальника було визнано підозрюваним або обвинуваченим, рішення про здійснення або відмову в здійсненні страхової виплати приймається Страховиком після закриття кримінального провадження, зупинення досудового розслідування або винесення вироку суду, але цей строк не може перевищувати 90 (дев’яносто) календарних днів з дня отримання всіх необхідних документів відомостей про обставини, причини настання страхового випадку.

Можливі наслідки для споживача в разі невиконання ним обов’язків, визначених договором страхування, включаючи несвоєчасне повідомлення про настання страхового випадку без поважних причин та несвоєчасну сплату страхової премії або її наступної частини

Страховик має право відмовити у виплаті страхового відшкодування в таких випадках:

  • Страхувальник не дотримав строків надання Заяви про подію та на виплату без поважних на це причин або створював Страховикові перешкоди у визначенні обставин страхового випадку та розміру збитків та/або визначенні наявності або відсутності підстав для визнання страховою/нестраховою та прийняття рішення за подією;
  • Страхувальник не виконав обов’язків, які передбачені умовами Договору. Дія Договору припиняється у разі несплати Страхувальником страхових платежів у встановлені Договором строки.

Інформація про можливість придбати страховий продукт окремо, якщо такий продукт пропонується разом із супутнім та/або додатковим товаром, роботою або послугою, що не є страховою, як складова одного пакета або договору

Не є супутнім та або додатковим товаром з врахуванням наступного: Страховий продукт може бути додатковим до послуг, що є предметом договору застави та / або кредитного договору / договору лізингу, якщо це визначено договором страхування.

Умови отримання знижки на страховий продукт та акційні пропозиції страховика (за наявності), включаючи терміни їх дії.

відсутні

ЗАГАЛЬНІ УМОВИ СТРАХОВОГО ПРОДУКТУ «СТРАХУВАННЯ МАЙНА, ЩО ПЕРЕВОЗИТЬСЯ (ВКЛЮЧАЮЧИ ВАНТАЖ, БАГАЖ (ВАНТАЖОБАГАЖ)»

-->